SMBJ22CA Fairchild Semiconductor DIODE, TVS, 22V, 600W, SMB
Part Nnumber
SMBJ22CA
Description
DIODE, TVS, 22V, 600W, SMB
Producer
Fairchild Semiconductor
Basic price
Breakdown Voltage Max: 26.9V Breakdown Voltage Min: 24.4V Clamping Voltage Vc Max: 35.5V Diode Case Style: SMB No. of Pins: 2 Packaging: Cut Tape Peak Pulse Current Ippm: 16.9A Power Dissipation Pd: 600W Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 22V SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) TVS Polarity: Bidirectional
Following Parts
Random Products
(keyword SMBJ22CA Fairchild Semiconductor DIODE, TVS, 22V, 600W, SMB)